EN

Strona główna Aktualności Spotkanie z książką

Spotkanie z książką

20-02-2020

Katedra Socjologii Kultury Instytutu Filozofii i Socjologii APS zaprasza 22 stycznia br. o godz. 15:30 do dyskusji o książce Zuzanny Bogumił i Małgorzaty Głowackiej-Grajper pt. „Milieux de Memoire in Late Modernity” (Peter Lang  2019).


„Książka „Milieux de Memoire in Late Modernity” jest głosem w toczącej się obecnie dyskusji na temat sposobu pamiętania przez wspólnoty lokalne. Kładzie nacisk na pokazanie, jak wspólnoty lokalne reagują na pojawienie się zewnętrznego aktora pamięci, który na ich terenie przystępuje do tworzenia upamiętnienia opartego na lokalnej historii, ale odnoszącego się do historii ogólnopolskiej. Analizując cztery studia przypadku, Jedwabne, Kałków-Godów, Michniów i Markową autorki pokazują, że reakcja wspólnoty lokalnej zależy od specyfiki formy jaką lokalna pamięć przybrała zanim państwo czy Kościół zainteresowało się historią danej wspólnoty, siły determinacji wspólnoty do podtrzymania wspólnotowej pamięci, autorytetu i podjętego działania przez działaczy pamięci, którzy wpisują lokalną historię w zewnętrze ramy interpretacyjne.” - www Peter Lang >


O książce mówić będzie dr Barbara Markowska z Collegium Civitas. Serdecznie zapraszamy.

 

  • Termin: 22 stycznia 2020 r. godz. 15:30
  • Miejsce: Akademia Pedagogiki Specjalnej (Sala Senatu, budynek C), ul. Szczęśliwicka 40, Warszawa
  • Organizator: Katedra Socjologii Kultury, IFiS APS

 

 

 

 

Aktualności

20-02-2020

Medal za zasługi dla rozwoju pedagogiki współczesnej dla prof. dr. hab. Stefana M. Kwiatkowskiego

Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza uhonorował prof. dr hab. Stefana M. Kwiatkowskiego medalem za zasługi dla rozwoju pedagogiki współczesnej.
10-02-2020

Prowincjonalne i nieprowincjonalne praktyki kulturalne. Po 10 latach spędzonych w terenie

Szkoła Doktorska APS zaprasza na na wykład otwarty prof. dr. hab. Tomasza Szlendaka z UMK.
18-02-2020

Instytut Pedagogiki zaprasza do „Ogrodu dydaktyki”

Tym razem przedmiotem wspólnej refleksji będzie proces dydaktyczny i możliwości podnoszenia jego jakości. Instytut zaprasza 25 lutego br. od godz. 13:30 do Sali Senatu.