EN

Strona główna Aktualności Dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria"

Dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria"

08-04-2020

Pani dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk, pracownik Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, z okazji 60-lecia ,,Tygodnia Polskiego", została uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria"". Uroczystość odbyła się w Ambasadzie RP w Londynie, w dniu 7 czerwca 2019 - przy okazji obchodów 60-lecia "Tygodnia Polskiego", którym patronowali m.in.: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Ambasador RP w Wielkiej Brytanii prof. Arkady Rzegocki, senator Anna Maria Anders.

Autorka i prof. Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie, Ewa Lewandowska-Tarasiuk od wielu lat prowadzi w ,,Dzienniku Polskim" dzisiaj "Tygodniu Polskim" kolumnę: SŁOWA... OBRAZY… DŹWIĘKI. Przybliża w niej polskość w kulturowym jej wymiarze, prowokuje do dialogu z nią zachęca do refleksji w różnorakich jej kontekstach: lokalnych i globalnych. Nowe oblicze polskości poza granicami Kraju pobrzmiewa silnie z jej esejów i felietonów drukowanych w ,,Tygodniu Polskim" i akademickich wykładów na PUNO.

więcej ...

Aktualności

08-04-2020

Zdrowia, spokoju, optymizmu

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy całej Społeczności Akademickiej oraz naszym Bliskim, Przyjaciołom, Znajomym życzenia zdrowia, spokoju i optymizmu.
08-04-2020

Jak dbać o odporność psychiczną w czasie pandemii COVID-19?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru poprowadzonego przez dr n. med. Magdalenę Gawrych z Zakładu Psychologii Klinicznej Człowieka Dorosłego Instytutu Psychologii
03-04-2020

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich stanowczo sprzeciwia się tym działaniom zwiększającym zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli, które mogą być bez szkody odsunięte w czasie.