Projekt Educatore w Afryce Północnej

Aktualizacja: 07-11-2023

W ramach upowszechnienia wyników projektu poza kontekstem europejskim odbyło się wiele owocnych spotkań z lokalnymi pedagogami i psychoterapeutami w Sousse i Tunisie.

Doktor Hatem El Abed, prezes Stowarzyszenia Korczakowskiego w Tunezji, pomógł w dotarciu do tunezyjskich nauczycieli i pracowników akademickich, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Jako wartość dodana na horyzoncie jest dalsza współpraca z nadzieją, że w przyszłym roku wśród naszych kandydatów znajdą się tunezyjscy studenci.

Specjalne podziękowania należą się dyrektorowi wydziału psychologii klinicznej prowadzącemu terapię sztuką w celu radzenia sobie z traumą z dzieciństwa, prof. Najibowi Djaziri - powiedziała prof. Anna Odrowąż-Coates, liderka projektu Educatore.

Fantastycznie było porównać nasze metody i naszą historię. Prof. Anna Perkowska Klejman miała okazję zaprezentować ideę konstruktywistycznego środowiska uczenia się dzieci. Dzięki dr Yves Pagani nie mieliśmy żadnych problemów z komunikacją z francusko- i arabskojęzycznymi kolegami - podsumowała Prof. Anna Odrowąż-Coates.

Więcej o projekcie >>
Strona projektu >>