XII Kazimierska PLENERIADA Uczelni Artystycznych

Aktualizacja: 31-10-2023

W Kazimierzu Dolnym odbyła się XII Kazimierska PLENERIADA Uczelni Artystycznych zorganizowana przez warszawską „Fundację Galerii STALOWA". Brali w niej udział studenci i kadra dydaktyczna z APS.

Poza Akademią udział w PLENERIADZIE brali także studenci i kadra dydaktyczna z Uniwersytetu Rzeszowskiego i UA w Poznaniu.

Projekt „Kazimierska PLENERIADA Uczelni Artystycznych" ma na celu integrację środowisk artystycznych
z różnych regionów Polski. Pobyt w kultowej dla malarzy miejscowości, jaką jest Kazimierz Dolny nad Wisłą, daje młodym twórcom możliwość nieskrępowanej realizacji swoich pomysłów artystycznych.

Sukcesy Studentek APS:

Grand Prix Alicja Brunejko, wyróżnienia Barbara Szoka, Zuzanna Aleksiejuk - Studentki drugiego stopnia kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych IEA APS.

Patronat honorowy:

PLENERIADĘ patronatem honorowym objął burmistrz Kazimierza Dolnego pan Artur Pomianowski.

Sponsor główny:

Dom Development