Wykład z cyklu "Mistrz na Forum"

Aktualizacja: 23-11-2023

Spotkanie w dniu dzisiejszym odwołane z przyczyn technicznych. O kolejnym terminie wykładu będziemy Państwa informować.

Wykład pt. "Proszę Pani, a czy ja też umarnę?” Niezastąpiona rola nauczyciela wczesnej edukacji w rozwoju rozumienia fenomenu śmierci przez dzieci wygłosi nasz Gość - dr Marta Anna Sałapata.

Nauczyciel wczesnej edukacji to jedna z najważniejszych osób w życiu dziecka. Współtwórca środowiska uczenia się, świadek, aktywny uczestnik dziecięcych osiągnięć, ale także porażek, smutków i dramatów.

To ważne, aby wzmacniać świadomość społeczną dotyczącą niezastąpionej roli nauczyciela również w chwilach dla dzieci najtrudniejszych, przeżywanie których na zawsze pozostanie jako trwały ślad w ich doświadczeniu.

To wspaniale, że nauczyciele, a zwłaszcza nauczyciele wczesnej edukacji, studenci kierunków nauczycielskich, doktoranci nauk społecznych, rodzice małych dzieci, czy inne zainteresowane osoby będą miały szansę posłuchać i zadać pytania badaczce i profesjonalistce, konsekwentnie od wielu lat zajmującej się problematyką tanatopedagogiczną, pani dr Marcie Annie Sałapacie, psychotraumatolożce, pedagożce i adiunktce, naukowo związanej z Uniwersytetem Pomorskim w Słupsku.

Ze względu na szczególnie ważny i warty szerokiego upowszechniania temat spotkania, będzie ono miało charakter otwarty (umożliwiający bezpłatny udział), a także, poprzez możliwość pobrania zaświadczenia o udziale, będzie mogło stanowić udokumentowana formę doskonalenia zawodowego.

Osoby do kontaktu:

Opublikowano: 21-11-2023