Pozwólcie mi być sobą. Anne Frank – wyjątkowa wystawa w APS

Aktualizacja: 11-06-2024

W murach Akademii wciąż można podziwiać wystawę z Amsterdamu. To niezwykle rzadka okazja, aby poznać historię żydowskiej dziewczynki - Anne Frank. Zapraszamy - hol, 1 piętro budynku A.

Anne Frank przez dwa lata, w czasie trwania II wojny światowej, prowadziła dziennik, w którym zapisywała swoje przeżycia i odczucia. Od czasu publikacji (tj. od roku 1947) przeczytały go miliony ludzi na całym świecie. Anne stała się symbolem Holokaustu, a dziennik znalazł się na liście najważniejszych dokumentów cywilizacji: „Pamięć Świata UNESCO”.

Wystawa podróżuje po całym świecie – w Polsce gościła już w szkołach, centrach kultury, muzeach. Tym razem zapraszamy do Akademii – najstarszej Uczelni pedagogicznej w Polsce. Wystawa składa się z kilkunastu plansz, na których przedstawione są losy Anne Frank i jej rodziny podczas II wojny światowej, kiedy to ukrywali się w Amsterdamie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na takie wartości jak: prawa człowieka, tolerancja, demokracja.

Do ekspozycji zaliczają się także:

W maju w murach Akademii odbyły się również warsztaty poprowadzone przez Martynę Stec i Edwarda Skubisza z Fundacji Anne Frank w Amsterdamie. Warsztaty pozwoliły szerzej zapoznać się z przeżyciami dziewczynki i połączyć jej historię z opowieściami współczesnej młodzieży, uniwersalnością Praw Człowieka oraz problemem tolerancji w dzisiejszym świecie.


Wystawę można podziwiać w holu budynku A, 1 piętro, ul. Szczęśliwicka 40, Warszawa od poniedziałku 17 czerwca.

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 11-06-2024