Dr Agnieszka Koterwas laureatką programu „Wybitni Młodzi Naukowcy” MNiSW

Aktualizacja: 26-06-2026

Z przyjemnością informujemy, że dr Agnieszka Koterwas (Instytut Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji), znalazła się w gronie laureatów 21. edycji programu stypendialnego „Wybitni Młodzi Naukowcy” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Stypendium jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych młodym badaczkom i badaczom w Polsce. Otrzymują je osoby wykazujące się znaczącymi osiągnięciami naukowymi oraz wysokim potencjałem do prowadzenia badań o istotnym znaczeniu dla rozwoju nauki. W tegorocznej edycji konkursu spośród 1640 zgłoszeń stypendia przyznano 230 naukowcom reprezentującym różne dyscypliny naukowe.

Dr Agnieszka Koterwas prowadzi badania w dyscyplinie pedagogika. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na dydaktyce szkolnej jako praktyce kulturowej, potocznych koncepcjach kształcenia oraz wykorzystaniu teorii konstruktywizmu w praktyce edukacyjnej. W swoich badaniach podejmuje również zagadnienia związane z nowymi technologiami w dydaktyce, programami kształcenia i podręcznikami szkolnymi, rzetelnością badań naukowych oraz wykorzystaniem metod biograficznych w badaniach nad dydaktyką.

Serdecznie gratulujemy dr Agnieszce Koterwas tego prestiżowego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

 

 

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 26-06-2026