Trzcińska-Król Maria, Barbara Pilipczuk Media w komunikacji nauczycieli i rodziców

Opis:

Monografia podejmuje ważną i stosunkowo rzadko empirycznie eksplorowaną problematykę udziału mediów w komunikacji między nauczycielami i rodzicami. Autorki z widocznym znawstwem osadzają problematykę kompetencji informatyczno-medialnych zarówno nauczycieli, jak i rodziców we współczesnym modelu funkcjonowania szkoły oraz wyzwaniach, jakie ona obecnie podejmuje. Wyzwania te ukierunkowane są nie tylko na wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności tradycyjnie wpisane w funkcje szkoły, ale także w kompetencje sprzyjające optymalnemu rozwojowi i funkcjonowaniu w tzw. społeczeństwie wiedzy. Wdrożenie i systematyczne już wykorzystywanie różnorodnych technologii informacyjnych w kontaktach międzyludzkich poszerza zakres niezbędnych do nabycia kompetencji, odpowiadających za optymalizację kontaktów na płaszczyźnie zawodowej. Komunikacja i współpraca nauczycieli i rodziców nie jest nowym przedmiotem zainteresowań badawczych, niemniej podjęte w monografii nowatorskie kwestie związane z zastosowaniem obecnie spopularyzowanych narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz z oceną kompetencji informatyczno-medialnych wśród nauczycieli i rodziców pozwalają na nową interpretację charakteru tej współpracy. Przygotowana monografia jest wartościowa zarówno pod względem poznawczym (poszerza dotychczasowe rozumienie komunikacji współpracy między nauczycielami i rodzicami), jak i aplikacyjnym (dostarcza przesłanek do twórczego przedyskutowania i wdrożenia działań mających na celu usprawnienie/udoskonalenie komunikacji i współpracy za pomocą mediów).

Z rezenzji wydawniczej dr hab. Stanisławy Byry

Wydawca:

Wydawnictwo Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

Edycja:

Miejsce i data publikacji

Warszawa, 2015

ISBN:

978-83-64953-26-2

Liczba stron:

Rozmiar pliku:

4,78 MB

Typ publikacji: