Kulesza Ewa M. , Bernadetta Kosewska Wolontariat studencki krajowy i zagraniczny

Opis:

Książka ta jest próbą ukazania indywidualnych ścieżek wolontariatu młodych ludzi z ich własnej perspektywy. Są to albo osoby poszukujące i często niepewne, czy obrany kierunek kształcenia jest tym właściwym, i właśnie wolontariat jest dla nich drogowskazem, albo też osoby pewne już wybranej drogi życiowej i działalność prospołeczną naturalnie wplatają w swoją aktywność. Zarówno jedni, jak drudzy – wynika to z ich wypowiedzi – ze swojej pracy w charakterze wolontariuszy, oprócz satysfakcji, czerpali dużo korzyści natury niematerialnej.

Publikacja jest także opisem działań organizujących wolontariat w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (APS) w Warszawie, które zapoczątkowane zostały przez Samorząd Studencki w roku 2003.

Ewa M. Kulesza ze Wstępu

Adresatami tej publikacji może być duża grupa odbiorców w różnym wieku, z różnych grup społecznych, dla których lektura zamieszczonych w książce tekstów może stanowić motywację do włączenia się w prace społeczne, które – jak wiemy na podstawie tego opracowania – mogą być źródłem niekłamanej satysfakcji, rozwijania własnych zainteresowań i pasji, nawiązywania nowych kontaktów i kształtowania kompetencji społecznych.

Z recenzji wydawniczej dr hab., prof. APS Jacka Kulbaki

Wydawca:

Wydawnictwo Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

Edycja:

Miejsce i data publikacji

Warszawa, 2017

ISBN:

978-83-64953-55-2

Liczba stron:

Rozmiar pliku:

14,3 MB

Typ publikacji: