Sympozjum odbędzie się w dniu 28 listopada w godz. 9.00-16.00 w auli D (budynek D) w Akademii Pedagogiki Specjalnej przy ul. Szczęśliwickiej 40 w Warszawie (wejście od ul. Kopińskiej).
Zapraszamy do wyjątkowej dyskusji na temat deinstytucjonalizacji i niezależnego życia, w której udział wezmą nie tylko osoby ze świata nauki, eksperci i profesjonaliści, ale także osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
- Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego deinstytucjonalizacja wywołuje tak wiele emocji?
- Zastanowimy się, jak o niej mówić, jak przekonywać do zmiany myślenia, na przykład z perspektywy „podopiecznego” na perspektywę „mieszkańca”?
- Poszukamy rozwiązań i działań, które możemy podejmować tu i teraz, by przyspieszyć proces deinstytucjonalizacji.
Nie może Państwa zabraknąć w tej dyskusji!
Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie pod linkiem do 26 listopada: https://forms.gle/WSWt2Ujnkak9qRXw6
Udział w wydarzeniu jest odpłatny i wynosi 100 zł.
W sympozjum udział biorą pracownicy Akademii:
- JM Rektor dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS - Przewodnicząca Polskiego Zespołu do Badań Naukowych nad Niepełnosprawnością Intelektualną
- dr Monika Zima-Parjaszewska - Prezeska Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Program Wydarzenia
EN