Wykład otwarty - dr hab. Inetty Nowosad, prof. UZ

Aktualizacja: 29-11-2023

Zapraszamy na wykład otwarty realizowany w ramach cyklu zajęć "Wykłady interaktywne z wybitnymi badaczami" w Szkole Doktorskiej APS.

Tym razem nasze zaproszenie przyjęła dr hab. Inetta Nowosad z Uniwersytetu Zielonogórskiego, która wygłosi wykład pt. "W stronę wysokiej klasy edukacji – przykład z Singapuru".

Dr hab. Inetta Nowosad, prof. UZ - pedagog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od 2011 roku kierownik Zakładu Pedagogiki Szkolnej na Wydziale Nauk Społecznych UZ. Trzykrotna stypendystka Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (Deutsher Akademisher Austauschdienst, DAAD), realizująca indywidualne projekty badawcze jak i współpracownik naukowy w projektach innych jednostek naukowych (Berlin, Erfurt).
Jej zainteresowania naukowe dotyczą w szerokim ujęciu poprawy efektywności pracy szkoły i rozwoju szkoły. Autorka ponad 100 publikacji naukowych. Między innymi monografii Nauczyciel - wychowawca czasu polskich przełomów (Kraków, 2001), Polish Education at the Time of Changes (współautorstwo: Mirosław J. Szymański, Zielona Góra - Kraków, 2006), Kultura szkoły w rozwoju szkoły (Kraków 2019). W ostatnim czasie (2022) prowadziła badania w Singapurze dotyczące szeroko rozumianej polityki edukacyjnej. Efekty opisała w rozprawie "Singapur. Azjatycki tygrys edukacyjnych reform".

Termin wykładu: 5 grudnia 2023, rozpoczęcie godz. 10.00 (Aula 4061, budynek D)

Istnieje możliwość dołączenia do wydarzenia on-line.

Link do wydarzenia: Wykład otwarty dr hab. Inetta Nowosad, prof. UZ

Plan wydarzenia:

CZĘŚĆ I (otwarta dla wszystkich)
10.00-12.00 - wykład, dyskusja, przerwa

CZĘŚĆ II (tylko dla doktorantów)
12.15-13.15 - warsztat dla doktorantów

Opublikowano: 29-11-2023