Dzieci z zespołem 22q11 w polskiej szkole. Darmowa konferencja dla pedagogów

Aktualizacja: 06-10-2022

Zakład Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Stowarzyszenie 22q11 Polska zapraszają 18 listopada br. do udziału w konferencji poświęconej dzieciom z Zespołem 22q11.

Niewiele osób wie, że drugą po Zespole Downa wadą genetyczną powodującą niepełnosprawność intelektualną u dzieci jest zespół 22q11.

Zespół 22q11 to bardzo powszechna, ale zupełnie nieznana w środowisku edukacyjnym choroba, która wiążę się z:

• nieharmonijnym, często opóźnionym rozwojem;
  • problemami z myśleniem abstrakcyjnym, przez co dzieciom sprawiają kłopot przede wszystkim przedmioty ścisłe;
  • funkcjonowaniem poniżej normy intelektualnej, ale nie zawsze - przez co zespół jest tak trudny w diagnostyce;
  • dużymi problemami szkolnymi - bez prawidłowego wsparcia dzieci z 22q11 czekają niepowodzenia szkolne.

Dzieci z zespołem 22q11 nazywa się dziećmi z szarej strefy polskiego systemu edukacji, tzn. zbyt dobrze funkcjonujące, aby trafiały do szkół specjalnych, ale zbyt słabo funkcjonujące, aby uczyły się bez wsparcia w szkołach masowych.

Zakład Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej oraz  Stowarzyszenie 22q11 Polska zapraszają środowisko pedagogów, nauczycieli i terapeutów do udziału w konferencji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

• Termin: 18.11.2022 r., godz. 9:00-16:00
  • Miejsce: Aula Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, ul. Szczęśliwicka 40, 02-353 Warszawa
  • Koszty: konferencja jest bezpłatna
  • Szczegółowy program konferencji "Dzieci z zespołem 22q11 w polskiej szkole" i formularz rejestracyjny: dostępne są na stronie Konferencji.

Opublikowano: 27-09-2022