Strona główna Aktualności Ochrona praw dziecka w Polsce. Refleksje w 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka

20-02-2020

Zakład Nauk o Rodzinie i Prawa Rodzinnego w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Pracy Socjalnej APS zaprasza na seminarium pt. „Ochrona praw dziecka w Polsce. Refleksje w 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka”, które odbędzie się w dniu 12. grudnia 2019 r. o godz. 10.00 w sali Senatu APS.

Celem seminarium jest podsumowanie działań dotyczących ochrony praw dzieci w Polsce, wymiana doświadczeń praktyków, teoretyków i badaczy reprezentujących różne dyscypliny naukowe, a przede wszystkim pogłębiona dyskusja na temat wyzwań dotyczących ochrony praw dzieci w Polsce.

Program Seminarium

Organizatorki:

dr Anna Chmielewska
dr Małgorzata Czarkowska
dr Magdalena Stankowska
dr Monika Zima-Parjaszewska
dr Jolanta Zozula

20-02-2020

Medal za zasługi dla rozwoju pedagogiki współczesnej dla prof. dr. hab. Stefana M. Kwiatkowskiego

Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza uhonorował prof. dr hab. Stefana M. Kwiatkowskiego medalem za zasługi dla rozwoju pedagogiki współczesnej.
10-02-2020

Prowincjonalne i nieprowincjonalne praktyki kulturalne. Po 10 latach spędzonych w terenie

Szkoła Doktorska APS zaprasza na na wykład otwarty prof. dr. hab. Tomasza Szlendaka z UMK.
18-02-2020

Instytut Pedagogiki zaprasza do „Ogrodu dydaktyki”

Tym razem przedmiotem wspólnej refleksji będzie proces dydaktyczny i możliwości podnoszenia jego jakości. Instytut zaprasza 25 lutego br. od godz. 13:30 do Sali Senatu.