Salezjańskie wychowanie oratoryjne na warszawskiej Pradze

Markiewicz Hanna, Misiaszek Kazimierz SBD

Opis:

Wydanie: 1

Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2021

Język publikacji: polski

Liczba stron: 188

Typ publikacji: praca naukowa

Prof. dr hab. Hanna Markiewicz, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, jest od ponad czterdziestu lat pracownikiem Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, a od dziesięciu lat kieruje Katedrą Historii Wychowania APS. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problemów opieki nad dzieckiem i dorosłymi oraz oświaty na Kresach Wschodnich II R.P w perspektywie historycznej. Jest Autorką kilku książek, m.in.: Działalność opiekuńczo-wychowawcza Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności 1814–1914, Działalność opiekuńczo-wychowawcza Wileńskiego Towarzystwa Dobroczynności 1807–1830, Rzecz o Polskiej Macierzy Szkolnej. Uhonorowana została nagrodą i medalem im. Zygmunta Glogera przez Społeczne Towarzystwo Prasoznawcze „Stopka”. Jest członkiem Towarzystwa Naukowego Franciszka Salezego.

Ks. prof. dr hab. Kazimierz Misiaszek, salezjanin, pracownik naukowy w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Wydziale Teologicznym. Jest kierownikiem Katedry Dydaktyki Katechetycznej oraz kierownikiem Zakładu Teologii Praktycznej. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi katechezy, nauczania religii w szkole, wychowania chrześcijańskiego, problemami kultury i języka w katechezie i lekcji religii. Autor licznych opracowań, w tym m. in., książek: Koncepcja nauczania religii katolickiej w publicznej szkole włoskiej po Konkordacie z 1984 r., Koncepcja nauczania religii katolickiej w publicznej szkole polskiej. Aktualnie pełni funkcje Przewodniczącego Stowarzyszenia Katechetyków Polskich oraz prezesa Towarzystwa Naukowego Franciszka Salezego.

Cena:

Rok wydania: