Wolontariat studencki krajowy i zagraniczny

Kulesza M. Ewa, Kosewska Bernadetta (red.)

Opis:

Książka ta jest próbą ukazania indywidualnych ścieżek wolontariatu młodych ludzi z ich własnej perspektywy. Są to albo osoby poszukujące i często niepewne, czy obrany kierunek kształcenia jest tym właściwym, i właśnie wolontariat jest dla nich drogowskazem, albo też osoby pewne już wybranej drogi życiowej i działalność prospołeczną naturalnie wplatają w swoją aktywność. Zarówno jedni, jak drudzy – wynika to z ich wypowiedzi – ze swojej pracy w charakterze wolontariuszy, oprócz satysfakcji, czerpali dużo korzyści natury niematerialnej.

Publikacja jest także opisem działań organizujących wolontariat w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (APS) w Warszawie, które zapoczątkowane zostały przez Samorząd Studencki w roku 2003.

Ewa M. Kulesza

ze Wstępu

Adresatami tej publikacji może być duża grupa odbiorców w różnym wieku, z różnych grup społecznych, dla których lektura zamieszczonych w książce tekstów może stanowić motywację do włączenia się w prace społeczne, które – jak wiemy na podstawie tego opracowania – mogą być źródłem niekłamanej satysfakcji, rozwijania własnych zainteresowań i pasji, nawiązywania nowych kontaktów i kształtowania kompetencji społecznych.

Dr hab., prof. APS Jacek Kulbaka

Z recenzji wydawnicze