Dydaktyka specjalna. W horyzoncie znaczeń, koncepcji i praktyki pedagogicznej. Tom 1

Joanna Głodkowska (red.)

Opis:

Wydanie: 1

Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2020

Język publikacji: polski

Typ publikacji: praca naukowa

Informacje o książce:

Monografia odkrywa bogactwo dydaktyki specjalnej w ustaleniach teoretycznych oraz w zagadnieniach praktyki pedagogicznej. Wybrane obszary tematyczne skoncentrowano wokół czterech kręgów analizujących: (1) ujęcia kontekstowe, komparatywne i projektowe dydaktyki specjalnej; (2) wątki teoretyczne, strategie diagnostyczne w zakresie różnicowania; (3) wątki teoretyczne, modele dydaktyczne w zakresie dostosowywania; (4) wątki teoretyczne, modele i strategie dydaktyczne w zakresie harmonizowania.

Publikacja utrwala akademickość dydaktyki specjalnej zarówno jako istotnego przedmiotu kształcenia w szkole wyższej, jak i ważkiego obszaru empirycznego oraz praktycznego. Książka może być użytecznym źródłem wiedzy i inspiracji dla nauczycieli akademickich realizujących zajęcia dydaktyczne w uczelni wyższej i prowadzących badania naukowe.

Może służyć studentom kierunków pedagogicznych, którzy przygotowują się do pracy zawodowej w szkolnictwie specjalnym lub ogólnodostępnym. Zawarte w niej opracowania mogą także być użytecznym narzędziem w pracy nauczycieli praktyków.

Cena:

Rok wydania: