Uwarunkowania efektywności kształcenia w liceum dla dorosłych

Ewa Duda

Opis:

Wydanie: 1

Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2021

Język publikacji: polski

Liczba stron: 144

Typ publikacji: praca naukowa

Oceniana monografia – ze względu na treść – jest pracą z obszaru dydaktyki ogólnej. O takim jej zakwalifikowaniu decyduje nie tylko rozległe podłoże teoretyczne, ale i wysnuwane wnioski z zakresu teorii edukacji ustawicznej, której kształcenie matematyczne jest ważnym stymulatorem i komponentą. Zdaniem pewnie innych oceniających można ją bez większych zastrzeżeń zaliczyć także do monografii z zakresu dydaktyki matematyki. […]

Główny problem pracy zamyka się w pytaniu o efektywność kształcenia w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych wyrażoną w poziomie zdawalności egzaminu maturalnego przez abiturientów tej szkoły a następnie w pytaniu o uwarunkowania tego poziomu. […]Ponieważ zagadnienia te, mimo sporego - przed laty - piśmiennictwa na temat funkcjonowania szkół dla dorosłych w naszym kraju, nie były w ostatnich latach przedmiotem rzetelniejszych badań i pogłębionej refleksji teoretycznej, przedsięwzięcie Autorki uznać trzeba za nowe a poprzez to i oryginalne. Zamiar wykrycia i poszerzenia wiedzy na ich temat ocenić należy wysoko.

Oryginalność i ważność przedsięwzięcia Autorki potwierdza współczesna ewolucja działań dydaktycznych w systemie szkolnictwa, zarówno dla dzieci i młodzieży jaki w szkołach dla dorosłych. Wyraża się ona we wzmożeniu działań na rzecz prowadzenia i doskonalenia egzaminów szkolnych.

Z recenzji wydawniczej prof. zw. dra hab. Tadeusza ALEKSANDRA

Cena: