Rodzice i rodzeństwo wobec trudności w zdrowiu i rozwoju dziecka

Danielewicz Dorota, Pisula Ewa

Opis:

Artykuły zawarte w niniejszej książce poruszają wiele zagadnień ważnych dla zrozumienia specyfiki funkcjonowania rodziców i rodzeństwa dziecka z zaburzeniami rozwoju i problemami zdrowotnymi. Mogą być źródłem informacji na temat doświadczanych przez te rodziny trudności, istotnych w kontekście poszukiwania optymalnych sposobów ich wspierania. Książka zainteresuje przede wszystkim osoby zaangażowane we wspomaganie dzieci z trudnościami w zdrowiu i rozwoju oraz ich rodzin oraz studentów różnych kierunków studiów, przygotowujących się do tej roli.

...książka zawiera cenne dla pedagogów specjalnych zatrudnionych w rozmaitych placówkach szkolnych i poradniach informacje i może w sposób istotny uzupełniać ich wiedzę zdobytą na studiach. Z drugiej strony znaleźć w niej mogą wartościowe uzupełnienie wiedzy zdobywanej na studiach z zakresu pedagogiki specjalnej studenci tego kierunku.

z recenzji profesora T. Gałkowskiego

Cena: