Osoby niepełnosprawne a media cyfrowe. Z pogranicza teorii i praktyki

Andrzejewska Anna, Bednarek Józef

Opis:

Inspiracją do podjęcia przez Autorów napisania tej książki było duże. Zainteresowanie mediami wśród studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej i innych uczelni, a także ich zastosowaniem w życiu, zwłaszcza w edukacji i pracy zawodowej. Ostatnio, także osoby niepełnosprawne, mają wyjątkową szansę samokształcenia, edukacji na odległość i e-pracy. Media, bowiem stanowią niezwykle skuteczne narzędzie wspomagania i usprawniania różnorodnych działań podejmowanych w licznych obszarach aktywności społeczno-zawodowej, zarówno w skali jednostkowej, jak i zespołowej. Celem pracy jest analiza najnowszych możliwości mediów cyfrowych i interaktywnych technologii informacyjno-komunikacyjnych będących w dyspozycji osób niepełnosprawnych. Badania prowadzone w wielu środowiskach akademickich nad tymi ważnymi aspektami wiedzy służą refleksji pedagogicznej, którą w odniesieniu do osób niepełnosprawnych mają wzbogacić. Praktyczną funkcją publikacji jest wskazanie nowych możliwości edukacyjnych oraz aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych, w których coraz większego znaczenia nabierają najnowsze rozwiązania technologiczne i medialne.

Cena:

Rok wydania: