Wolan-Nowakowska Mariola (red.) Poradnictwo zawodowe w szkole – ku możliwościom przeciw ograniczeniom

Opis:

Transformacja ustrojowa, która miała miejsce w Polsce w 1989 roku, spowodowała szereg ważnych zmian politycznych, ale również wiele przeobrażeń na rynku pracy i w systemie edukacji. Aktualnie młodzi ludzie maja możliwość podejmowania zróżnicowanych decyzji odnośnie wyboru szkoły czy zawodu, bez konieczności ograniczania się nie tylko do jednego miasta, ale również państwa, a nawet kontynentu. Powstawanie nowych zawodów, dominująca kultura sukcesu, rosnąca konkurencja na rynku pracy rodzi potrzebę wspierania młodzieży w procesie podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych. Szczególnie ważną grupę stanowią młodzi ludzie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Praca zwarta pod redakcją dr hab. prof. APS Marioli Wolan-Nowakowskiej odpowiada na potrzeby tej grupy. Warto zauważyć, że jest to kontynuacja cyklu publikacji Instytutu Pedagogiki Specjalnej APS w Warszawie, poświęconego aktywizacji zawodowej. Obecna praca skupia się na odkrywaniu zasobów osobistych młodzieży, w tym osób z niepełnosprawnościami oraz na badaniu możliwości rynku pracy. W związku z tym publikacje pracy uważam za ważną i potrzebną dla praktyki edukacyjnej oraz poradnictwa zawodowego w szkole.

Z recenzji wydawniczej dr hab. prof. UŁ Agnieszki Lipińskiej-Grobelny

Wydawca:

Wydawnictwo Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

Edycja:

Miejsce i data publikacji

Warszawa, 2016

ISBN:

978-83-64953-34-7

Liczba stron:

Rozmiar pliku:

4,37 MB

Typ publikacji: