Tournée wystawy "Matematyka w obiektywie"

18-05-2021

Wystawę "Matematyka w obiektywie" prezentującą nagrodzone prace w XI edycji konkursu o tej samej nazwie będzie można obejrzeć w Polsce i Europie.

Międzynarodowy konkurs "Matematyka w obiektywie" zapoczątkowany przez Uniwersytet Szczeciński a od dwóch lat współorganizowany również przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej ukazuje, jak mówi kierująca projektem dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. APS, piękno, użyteczność i wszechobecność matematyki.

Wystawa 65 prac wybranych przez jurorów i jurorki spośród 12 tysięcy nadesłanych w XI edycji miała miejsce w Galerii APS na początku 2021 roku. Teraz rusza w tournée po Polsce i Europie.

 

 

 

Projekt „Matematyka w obiektywie” obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe w obszarach dydaktyki matematyki i komparatystyki mediów, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Wydarzenie od roku 2010 współpracuje z Województwem Zachodniopomorskim, a od roku 2020 również z Województwem Mazowieckim30 listopada 2019 r. Międzynarodowy Projekt "Matematyka w obiektywie" uzyskał I miejsce w kategorii Uniwersytecki Projekt Naukowy w konkursie Laurów Uniwersyteckich organizowanym przez Forum Uniwersytetów Polskich.

 

 

Udostępnij:

Wydrukuj