Spotkanie z dr Małgorzatą Widomską

17-05-2021

Koło Naukowe Miłośników Sztuki - Spiska 16 zaprasza na kolejne energetyzujące spotkanie online. Już w najbliższy czwartek – 20 maja 2021 r. – spotkamy się z dr Małgorzatą Widomską.

Dyplom magisterski z malarstwa oraz aneks do dyplomu, obroniła w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Mieta Olszewskiego. Aneks w pracowni tkaniny i sitodruku dr. Aleksandra Widzyńskiego. Studiowała także filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 2013 otrzymała tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie za pracę „Pozór mojej obecności”, której promotorem był prof. Adam Brincken. Uczy rysunku i malarstwa w LO im. Sobieskiego, współpracuje z Instytutem Edukacji Artystycznej w APS im. Marii Grzegorzewskiej.

O swojej pracy mówi...

„Obraz nie jest czystą abstrakcją. Nie bawię się jedynie formą. Wszystkie moje prace opierają się na tym, że mam z tyłu głowy konkretną historię, która najczęściej dotyczy przeszłości i jakiegoś silnego osobistego przeżycia. Zauważam, że mogę to doświadczenie dobrze przepracować w języku abstrakcji. Tworzenie figuratywne, będąc opisem, może skutecznie przywołać obraz – wspomnienie, ale dopiero abstrakcja pozwala mi na przywołanie uczucia z przeszłości. Uważam, że kontynuacja doświadczenia jest bardziej rzeczywista w abstrakcji.”

Więcej na Instagramie, pobierz link >>>

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams i będzie transmitowane na profilu Koła na FaceBooku, pobierz link >>>

Link do spotkania, pobierz link >>>

Chętnych do dołączenia do spotkania na TEAMSach, ale nie korzystających z domeny @aps.edu.pl prosimy o wcześniejszy kontakt e-mailowy na knms@aps.edu.pl

Spotkanie będzie rejestrowane.

Zapraszamy

Udostępnij:

Wydrukuj