EN

Strona główna Aktualności Rusza DALDIS (Erasmus+)

Rusza DALDIS (Erasmus+)

18-02-2020

W dniach 21-22 listopada gościliśmy przedstawicieli uczelni, szkół i biznesu z branży Edu IT z Irlandii, Belgii, Danii, Grecji i Turcji. Było to pierwsze spotkanie inicjujące pracę w ramach grantu "Digital formative assessment informed by data to motivate and incentivize learners" (DALDIS, Erasmus+), którego nasza Uczelnia jest uczestnikiem.

 

Celem grantu jest zbadanie potencjału technologii cyfrowych w zakresie oceniania kształtującego. Opracowana i przetestowana w ramach badań aplikacja wspierająca naukę przedmiotów z obszaru STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), języków obcych oraz elementów business studies, dostosowana do krajowych podstaw programowych, ma – poprzez dostarczanie informacji zwrotnych na temat szczegółów procesu uczenia się, np. wzorów użytkowania, rodzajów popełnianych błędów pomagać uczniowi oraz nauczycielowi w analizie potrzeb i preferencji ucznia oraz indywidualizacji uczenia się. Kluczową cechą narzędzia jest zaprojektowanie, dla wszystkich zadań stawianych przed uczniem, precyzyjnej informacji zwrotnej. Realizacja projektu, którego koordynatorem jest dr Miriam Judge z Dublin City University, przewidziana jest na trzy lata. APS reprezentują dr Sylwia Galanciak (kierownik projektu) oraz mgr Anna Weiss (koordynator).

 

Aktualności

18-02-2020

Instytut Pedagogiki zaprasza do „Ogrodu dydaktyki”

Tym razem przedmiotem wspólnej refleksji będzie proces dydaktyczny i możliwości podnoszenia jego jakości. Instytut zaprasza 25 lutego br. od godz. 13:30 do Sali Senatu.
10-02-2020

Prowincjonalne i nieprowincjonalne praktyki kulturalne. Po 10 latach spędzonych w terenie

Szkoła Doktorska APS zaprasza na na wykład otwarty prof. dr. hab. Tomasza Szlendaka z UMK.
07-02-2020

WYBORY REKTORA na kadencję 2020-2024

Uczelniana Komisja Wyborcza APS ustaliła terminarz czynności wyborczych.