Projekty, które objęliśmy patronatem:

  • Projekt Bajkołaki - Edycja 1

 logo Bajkołaków

„Możemy tworzyć razem!” to hasło przyświecało realizatorom studenckiego Projektu „Bajkołaki”.

Studenci III roku animacji społeczno-kulturowej Naszej uczelni w ramach przedmiotu Projekt Programu Animacji, prowadzonego przez dr Urszulę Markowską-Manista, zrealizowali swój autorski projekt na Oddziale Onkologii Dziecięcej Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprzaka w Warszawie.

Celem było wykorzystane umiejętności i potencjałów studentów APS-u do przeprowadzenia animacji czasu wolnego na oddziale, pobudzanie pacjentów do twórczości i promowanie wolontariatu na oddziałach onkologicznych.

Dla studentów zorganizowali dwudniowe warsztaty z opowiadania bajek, które poprowadziła Beata Frankowska- opowiadaczka z grupy Studnia O.

zdjęcie 1 zdjęcie2

Przed rozpoczęciem projektu odbyło się też szkolenie z psycholożkami Joanną Kmitą i  Aleksandrą Tabotą, przygotowujące do pracy z dzieckiem chorym onkologicznie.

Przeszkolone wolontariuszki każdego dnia, przez tydzień, popołudniami odwiedzały pacjentów, opowiadały im bajki, rozmawiały, grały i bawiły się oraz pisały z nimi bajki i rysowały do nich ilustracje, w ramach akcji „Opowieści do poduszki”.

 zdjęcie wolontariuszy

 

Bajki pacjentów zostały wydane w mini książeczce pt. „Bajkołaki”.

zdjęcie książeczek Bajkołaków

Projekt zakończył się Wieczorem Wspólnych Opowieści, podczas którego przebrane w bajkowe postacie wolontariuszki opowiadały bajki pacjentów.

zdjęcie z finału akcji

„Bajkołaki” spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno w środowisku akademickim, jak i poza nim. Ewaluacja wykazała, że istnieje potrzeba tego typu inicjatyw na oddziale.

 

Znajdź Bajkołaki na Facebook'u:

https://www.facebook.com/Bajkolaki?fref=ts

 

Realizatorzy zostali zaproszeni do audycji Studenteria studenckiego Radia Kampus, gdzie opowiedzieli o swoim pomyśle, a kolejna audycja o projekcie pojawiła się w Radiu Trap. Patronat medialny nad projektem objął Miesięcznik Kontrast.

trap kontrast

Projekt wsparło został sfinansowany ze środków Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Samorządu Studenckiego APS.

ss aps

 ,

                

Partnerami projektu byli: Studenckie Biuro Wolontariatu APS, Klub Kultury Studenckiej „Leon”

Fundacja „Dobrze, że jesteś”, Klub Studencki 

Karuzela i Samorząd Studentów APS.

dobrze że jesteś

 

 karuzela

leon

 

 

                        

 

 

  • Projekt Bajkołaki - Edycja 2