Strona główna Rekrutacja Interdyscyplinarne studia nad dzieciństwem i prawami dziecka

Interdyscyplinarne studia nad dzieciństwem i prawami dziecka

18-11-2019

Interdyscyplinarne studia nad dzieciństwem i prawami dziecka są skierowane do osób, które działają lub chciałyby działać w różnych obszarach wsparcia, rzecznictwa czy ochrony praw dzieci. Są to studia ogólnoakademickie drugiego stopnia łączące badania z działaniem i kształceniem (action research), odnoszące się do polskich i europejskich regulacji prawnych i społeczno-kulturowych związanych z badaniami, działaniami i ochroną praw dziecka (Konwencja o Prawach Dziecka, unijne i polskie strategie na rzecz dzieci, monitoringi UNICEF sytuacji dzieci, inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka itp.)

Absolwenci kierunku nabędą kwalifikacje, które pozwolą pełnić rolę lidera i obrońcy praw dziecka w różnych instytucjach i środowiskach pedagogicznych. Dzięki rozbudowanym różnorodnym praktykom absolwent nabędzie umiejętności pracy z dziećmi i na rzecz dziecka oraz dysponuje także kapitałem społecznym polskiego i międzynarodowego środowiska działaczy praw dziecka.

Opis kierunku

Perspektywy zatrudnienia

Wymagania rekrutacyjne

Efekty uczenia się

Plan studiów

Baner Irk Kopia

20-11-2019

Standardy ochrony praw dziecka

W Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka i rocznicy przyjęcia przez ONZ "Konwencji o prawach dziecka" (20 listopada 1989 r.) warto przypomnieć o standardach ochrony praw dziecka.
19-11-2019

Przygotowania Jubileuszu 100-lecia Akademii

JM Rektor, prof. dr hab. Stefan M. Kwiatkowski zaprasza do włączenia się w przygotowania obchodów 100-lecia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
15-11-2019