Strona główna Rekrutacja Interdyscyplinarne studia nad dzieciństwem i prawami dziecka

Interdyscyplinarne studia nad dzieciństwem i prawami dziecka

18-11-2019

Interdyscyplinarne studia nad dzieciństwem i prawami dziecka są skierowane do osób, które działają lub chciałyby działać w różnych obszarach wsparcia, rzecznictwa czy ochrony praw dzieci. Są to studia ogólnoakademickie drugiego stopnia łączące badania z działaniem i kształceniem (action research), odnoszące się do polskich i europejskich regulacji prawnych i społeczno-kulturowych związanych z badaniami, działaniami i ochroną praw dziecka (Konwencja o Prawach Dziecka, unijne i polskie strategie na rzecz dzieci, monitoringi UNICEF sytuacji dzieci, inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka itp.)

Absolwenci kierunku nabędą kwalifikacje, które pozwolą pełnić rolę lidera i obrońcy praw dziecka w różnych instytucjach i środowiskach pedagogicznych. Dzięki rozbudowanym różnorodnym praktykom absolwent nabędzie umiejętności pracy z dziećmi i na rzecz dziecka oraz dysponuje także kapitałem społecznym polskiego i międzynarodowego środowiska działaczy praw dziecka.

Opis kierunku

Perspektywy zatrudnienia

Wymagania rekrutacyjne

Efekty uczenia się

Plan studiów

Baner Irk Kopia

01-12-2020

Przestrzenne postaci wspólności i eduwidma. Czego uczy miasto nawiedzone?

Prof. dr hab. Maria Mendel poprowadzi wykład w Szkole Doktorskiej APS w ramach cyklu "Wykłady interaktywne z wybitnymi badaczami". Zapraszamy serdecznie 14 grudnia br.
01-12-2020

Informacja o zapytaniu ofertowym na sprzedaż samochodów służbowych Uczelni

Zapraszamy do składania ofert na sprzedaż samochodów
24-11-2020

Gala wręczenia Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – online

Zapraszamy na internetową galę wręczenia Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2020, uznawanych za najważniejsze wyróżnienie naukowe w Polsce. Uroczystość online odbędzie się 2 grudnia br.