Strona główna Nauka Komisja ds. etyki badań naukowych

Komisja ds. etyki badań naukowych

13-11-2017

Komisja Etyki Badań Naukowych

Komisja powoływana jest w celu opiniowania projektów badań naukowych pod kątem ich zgodności z zasadami etyki w zakresie respektowania praw ochrony dóbr osobistych uczestników projektu badawczego (badaczy i badanych).

Komisja jest niezależna w swej działalności i formułowaniu stanowiska.

Komisja zbiera się na posiedzeniu w zależności od potrzeby rozpatrzenia wątpliwości dotyczących etyczności złożonych wniosków. W pozostałych przypadkach wniosków, które nie budzą zastrzeżeń, Komisja uzgadnia swoją decyzję w kontakcie elektronicznym.

Wnioski złożone do dnia 15. bieżącego miesiąca zostaną rozpatrzone w terminie 2-4 tygodni. Wnioski złożone po 15. dniu bieżącego miesiąca zostaną rozpatrzone wraz z wnioskami złożonymi w kolejnym miesiącu.

Ocena wniosków projektowych

Komisja przygotowuje opinie w formie pisemnej.

Opinia może zawierać:

• ocenę pozytywną
  • ocenę pozytywną z warunkiem spełnienia sugerowanych przez Komisję zmian w projekcie badawczym
  • ocenę negatywną

Opinie z oceną pozytywną z warunkiem i oceną negatywną wymagają pisemnego uzasadnienia.

Ocena pozytywna z warunkiem oznacza, że realizacja badań jest możliwa po wprowadzeniu zmian. Ocena negatywna uniemożliwia przeprowadzenie planowanych badań i wymaga złożenia poprawionego wniosku do ponownego rozpatrzenia projektu przez Komisję.

Regulamin Komisji

Wzór wniosku

Kontakt
Wnioski projektowe do oceny Komisji należy składać w wersji papierowej i elektronicznej w:

Biurze ds. Obsługi Badań i Współpracy z Zagranicą

Anna Netrowska
telefon: 22/589 36 00
e-mail: anetrowska@aps.edu.pl
pok. 3222

13-08-2018

KONSTYTUCJA DLA NAUKI

28-06-2018

Rekrutacja na studia doktoranckie WNP i WSNS

Nabór na studia DOKTORANCKIE na rok akademicki 2018/2019 WYDZIAŁ NAUK PEDAGOGICZNYCH, kierunek: PEDAGOGIKA oraz WYDZIAŁ STOSOWANYCH NAUK SPOŁECZNYCH, kierunek: INTERDYSCYPLINARNE STUDIA DOKTORANCKIE W…
03-07-2018

2. edycja Konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej

2. edycja Konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej współorganizowanego przez APS. Termin składania prac na konkurs został wyznaczony na dzień 21 września 2018 roku.