I Ogólnopolska konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Wyzwania w edukacji osób z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną"

Wprowadzona w Polsce reforma strukturalno- programowa systemu oświaty, wymusiła szereg zmian w szkolnictwie dla uczniów z głębszą niepełnosprawnością intelektualną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli, terapeutów, specjalistów pracujących z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, mamy zaszczyt zaprosić na I Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową zatytułowaną ,,Wyzwania w edukacji osób z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną”. Konferencja odbędzie w murach Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie 12 lutego 2018 roku. Celem konferencji jest refleksja nad procesem usprawniania systemu edukacji dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Oprócz wystąpień w sesji plenarnej mających na celu ukazanie problematyki od strony podstaw teoretyczno-praktycznych, zaplanowane zostały warsztaty uwzględniające specyfikę pracy edukacyjno-terapeutycznej z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w świetle nowych przepisów Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zachęcamy do udziału zarówno nauczycieli, kadrę kierowniczą placówek zajmujących się edukacją i rehabilitacją osób z niepełnosprawnością intelektualną.

12-02-2018

Akademia Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej, Warszawa, ul. Szczęśliwicka 40

Opis wydarzenia:

Wykłady plenarne wygłoszą:

• dr hab. prof. APS Barbara Marcinkowska: Warunki skuteczności edukacji uczniów z głębszą niepełnosprawnością intelektualną
  • dr Stefan Przybylski: Edukacja osób z  niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym – sukcesy i porażki reformy edukacji
  • dr Izabela Fornalik: Jak pomóc osobom z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu pokonać drogę do dorosłości?
  • mgr Lidia Klaro-Celej: Co powinno być priorytetem w edukacji uczniów z niepełnosprawnością?

Warsztaty poprowadzą:

• dr Diana Aksamit, dr Grażyna Walczak: Diagnoza a IPET w rzeczywistości szkolnej
  • dr Marta Pągowska: Zachowania trudne u osób z niepełnosprawnością intelektualną – sposoby radzenia
  • dr Izabela Fornalik: Seksualność osób z zespołem Aspergera
  • mgr Barbara Szostak, mgr Lidia Klaro CelejJak uczyć inaczej w szkole przysposabiającej do pracy?
  • mgr Ewa Pisarek: Oko-ręka-ruch, czyli wpływ rozwoju sensoryczno-motorycznego na umiejętności grafomotoryczne
  • dr Radosław Piotrowicz:Zrozumieć niepełnosprawność- ICF a planowanie pracy z uczniem

Patronat honorowy:

12-02-2018

Lokalizacja:

Organizator:

Instytut Pedagogiki Specjalnej, Zakład Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Osoba odpowiedzialna:

dr Stefan Przybylski (drstefan@aps.edu.pl), dr Diana Aksamit (aksamit@aps.edu.pl)

This icon is at 52.217207,20.970736