Zmiany środowiska uczenia się we wczesnej edukacji podczas (i po) pandemii – badania, dialog, rozwojowe zasoby i codzienne praktyki

Aktualizacja: 23-05-2022

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa, Kielce 2022

Konferencję z udziałem gości z USA, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpani, Włoch i Malty zorganizowano we współpracy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Sekcji Edukacji Elementarnej KNP PAN. Wsród prelegentów - zespół z Katedry Wczesnej Edukacji Instytutu Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji (dr Edyta Ćwikła, dr Agnieszka Koterwas, dr Anna Witkowska-Tomaszewska) pod kierunkiem prof. Józefy Bałachowicz prezentował wyniki najnowszych badań nad dziecięcym dyskursem codzienności szkolnej podczas pandemii.

Uczestnicy konferencji zaproszeni byli także do udziału w warsztatach. Jeden z nich, "W ogrodzie pana Andersena – czułe (od)czytanie i działanie", prowadziła dr Monika Kupiec z Katedry Wczesnej Edukacji IWRCIE, która dzieliła się z uczestnikami doświadczeniami prowadzenia Studenckiego Laboratorium Performatywnego BUKA

Transmisja on-line z Konferencji dostępna jest na stronie:

Opublikowano: 23-05-2022