EN

Strona główna ARCHIWUM ARCHIWUM Aktualności 2020 List Rektorów do Ministra Edukacji i Nauki w sprawie tzw. "pakietu wolnościowego"

List Rektorów do Ministra Edukacji i Nauki w sprawie tzw. "pakietu wolnościowego"

23-11-2020

Z niepokojem obserwujemy przekazywane przez media wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczące rzekomego nierównego traktowania przez władze uczelni członków wspólnoty akademickiej ze względu na prezentowany przez nich światopogląd.

 

Jednocześnie przekazywane są informacje dotyczące konieczności przygotowania tzw. "pakietu wolnościowego", który zapewnić miałby równość traktowania [...] Jako rektorzy reprezentujący polskie uczelnie akademickie, z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że wolność akademicka ściśle wiąże się z wolnością wypowiedzi i prawem do swobodnej wymiany myśli, które mieszczą się w granicach metody naukowej i szacunku dla drugiego człowieka" - czytamy w liście Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich z 18 listopada 2020 r. Pełna treść pisma do pobrania w wersji PDF >>

 

Dokumenty

 

Aktualności

08-04-2020

Zdrowia, spokoju, optymizmu

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy całej Społeczności Akademickiej oraz naszym Bliskim, Przyjaciołom, Znajomym życzenia zdrowia, spokoju i optymizmu.
22-05-2020

Zapraszamy do obejrzenia nagrania wideo z wykładu dr. hab. Mateusza Goli

"Czy od pornografii można się uzależnić? Prawie wszystko czego dowiedzieliśmy się o kompulsywnych zachowaniach seksualnych" - nagranie wykładu z cyklu "Trendy w naukach społecznych" Szkoły Doktorskiej…
20-05-2020

Święto Uczelni

Dziś - 20 maja obchodzimy 98. rocznicę powołania naszej Uczelni.