EN

W dniach 20-26.10.2019 r. Akademię Pedagogiki Specjalnej odwiedziło 12 studentów pracy socjalnej z Hochschule für angewandte Wissenschaft und Kunst Hildesheim w Holzminden w Niemczech. Przyjechali oni wraz z dwoma opiekunami-pracownikami naukowymi na zaproszenie Zakładu Psychopedagogiki Resocjalizacyjnej APS w ramach kontynuacji współpracy międzynarodowej.

Wizyta gości ukierunkowana była na zapoznanie ich ze specyfiką kształcenia studentów oraz pracy pedagoga w Polsce, a także wymianę doświadczeń edukacyjnych i naukowych.

Przez cały tydzień niemieccy Goście wraz z polskimi studentami III roku profilaktyki społecznej i resocjalizacji uczestniczyli w przedpołudniowych zajęciach w Uczelni, a po południu odbywali hospitacje w placówkach resocjalizacyjnych i poprawczych (m.in. młodzieżowym ośrodku wychowawczym, zakładzie poprawczym), a także zwiedzali Warszawę. Grupa udała się także do zakładu karnego w Grudziądzu oraz odwiedziła Toruń.

więcej ...

 

 

Aktualności

16-01-2019

Warszawskie Międzyuczelniane Seminarium Naukowe

Zapraszamy na cykliczne seminarium pt. "Od mechanizmu psychopatologii do zmiany w psychoterapii". Najbliższe odbędzie się pod tytułem "Czy psychoterapeuci pamiętają o osobach chorujących na schizofren…
23-01-2019

Spotkanie Zespołu Edukacji Medialnej Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk

W dniu 25 stycznia 2019 r. o godzinie 11.00 w Sali Senatu odbędzie się inauguracyjne spotkanie Zespołu Edukacji Medialnej Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk prowadzonego przez dr hab.…
26-11-2018

DYPLOMY MAGISTERSKIE 2018 - wystawa KEA

Serdecznie zaprasza na wystawę DYPLOMY MAGISTERSKIE 2018, galeria APS, przy ul. Szczęśliwickiej 40 w Warszawie