Prof. Andreas Wendt gościem Instytutu Edukacji Artystycznej

Aktualizacja: 13-11-2022

Na podstawie kształtów zaobserwowanych w przestrzeni dzielnicy Ochota studenci i studentki, pod okiem Profesora projektowali krój pisma. Wystawa prezentująca efekty warsztatów potrwa do 29.10.21

W dniach 4.10 – 16.10 w Instytucie Edukacji Artystycznej gościł prof. Andreas Wendt z Uniwersytetu w Lipsku. Nasz gość przeprowadził w ramach zajęć z przedmiotu Artystyczna Pracownia Autorska warsztaty z projektowania kroju liter. Punktem wyjścia dla projektów były znaki typograficzne znalezione w przestrzeni dzielnicy Ochota.

Na podstawie kształtów, które zostały zobaczone w witrynach, na fasadach budynków lub zostały wykute na pomnikach studenci projektowali poszczególne litery. Powstał alfabet, który można zastosować jako gotowy krój pisma do użycia w projektowaniu napisów, logotypów i innych projektów graficznych. Zostały również stworzone wstępne propozycje muralu na szczytowej ścianie, który planowany jest do realizacji przy okazji 100-lecia Akademii.

Zapraszamy w imieniu Instytutu Edukacji Artystycznej na Spiską 16, gdzie możemy zobaczyć wystawę prezentującą efekty warsztatów z Profesorem Andreasem Wendtem. Wystawa potrwa do 29 października br.

Profesor Andreas Wendt jest wykładowcą w Institut für Kunstpädagogik Universität Leipzig. Prowadzi na kierunku edukacja artystyczna zajęcia z przedmiotów: Design and New Media, Graphic Design, Typography, Photo, New Media, Web Design.

Plakar warsztatów typografii

Opublikowano: 20-10-2021