EN

Strona główna Aktualności Zakładanie konta ORCID. Jak otrzymać swój unikalny numer?

Zakładanie konta ORCID. Jak otrzymać swój unikalny numer?

18-01-2019

ORCID identifier (Open Researcher and Contributor ID) to unikalny numer identyfikacyjny naukowca, który pomaga likwidować problem identyfikacji autorów działających na tym samym polu badawczym w przypadku bardzo popularnych nazwisk, precyzować tożsamość osób, które zmieniły nazwisko lub afiliację, a także eliminować problem różnych wersji zapisu imienia i nazwiska.

Numer ORCID wykorzystywany jest między innymi przy rejestracji i wysyłaniu artykułów naukowych do Wydawców (np. IEEE, WILEY, SPRINGER), identyfikacji autorów składających wnioski grantowe np. w programie HORYZONT 2020. Umożliwia też wymianę danych pomiędzy profilem naukowca w ORCiD a profilami w bazie Web of Science (ResearcherID) i w bazie Scopus.

Zgodnie z projektem rozporządzenia do nowej Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, ORCiD został wskazany jako obowiązkowy element w procesie oceny parametrycznej jednostek naukowych, co nakłada na każdego pracownika naukowego obowiązek posiadania ORCID ID.

Zakładanie konta ORCID. Jak otrzymać swój unikalny numer?pobierz instrukcję

Pytania związane z rejestracją w ORCID i uzyskaniem numeru prosimy kierować do Informatorium Biblioteki APS, pokój 2307 budynek B, 3 piętro lub na adres mailowy: bibl@aps.edu.pl

Aktualności

18-01-2019

Prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska o edukacji matematycznej dzieci

O dzieciach zdolnych matematycznie, metodzie ich kształcenia, niedostatkach szkoły i nauczycieli Olga Woźniak rozmawia z profesor Edytą Gruszczyk-Kolczyńską.
16-01-2019

Kształcenie pedagogów specjalnych 2019+

11 stycznia 2019 roku Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza zorganizowała Seminarium naukowe nt. "Ksz…
08-01-2019

WYKŁAD DR HAB. OLGI JAUER-NIWOROWSKIEJ

Sekcja Logopedyczna Towarzystwa Kultury Języka zaprasza na wykład dr hab. Olgi Jauer-Niworowskiej, 28 stycznia 2019 roku, o godzinie 15.00, w auli B APS.