EN

Strona główna Aktualności Zakładanie konta ORCID. Jak otrzymać swój unikalny numer?

Zakładanie konta ORCID. Jak otrzymać swój unikalny numer?

15-11-2018

ORCID identifier (Open Researcher and Contributor ID) to unikalny numer identyfikacyjny naukowca, który pomaga likwidować problem identyfikacji autorów działających na tym samym polu badawczym w przypadku bardzo popularnych nazwisk, precyzować tożsamość osób, które zmieniły nazwisko lub afiliację, a także eliminować problem różnych wersji zapisu imienia i nazwiska.

Numer ORCID wykorzystywany jest między innymi przy rejestracji i wysyłaniu artykułów naukowych do Wydawców (np. IEEE, WILEY, SPRINGER), identyfikacji autorów składających wnioski grantowe np. w programie HORYZONT 2020. Umożliwia też wymianę danych pomiędzy profilem naukowca w ORCiD a profilami w bazie Web of Science (ResearcherID) i w bazie Scopus.

Zgodnie z projektem rozporządzenia do nowej Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, ORCiD został wskazany jako obowiązkowy element w procesie oceny parametrycznej jednostek naukowych, co nakłada na każdego pracownika naukowego obowiązek posiadania ORCID ID.

Zakładanie konta ORCID. Jak otrzymać swój unikalny numer?pobierz instrukcję

Pytania związane z rejestracją w ORCID i uzyskaniem numeru prosimy kierować do Informatorium Biblioteki APS, pokój 2307 budynek B, 3 piętro lub na adres mailowy: bibl@aps.edu.pl

Aktualności

15-11-2018

Wyrazy współczucia

Z wielkim żalem żegnamy Prof. dr. hab. Jerzego Wyrozumskiego wieloletniego Sekretarza Polskiej Akademii Umiejętności, wybitnego historyka mediewisty, przyjaciela naszej Uczelni.
13-11-2018

Dr hab. Kazimierz Frieske uhonorowany odznaką Primus in Agendo

Dr hab. Kazimierz Frieske z Instytutu Filozofii i Socjologii Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych APS, został uhonorowany odznaką Primus in Agendo.
15-11-2018

Wykład pt. „Kobiety piszące i czytające listy w twórczości Jana Vermeera van Delft”

Kolegium Edukacji Artystycznej zaprasza na wykład pt. „Kobiety piszące i czytające listy w twórczości Jana Vermeera van Delft” 19 listopada o godz. 16:00, w siedzibie Kolegium Edukacji Artystycznej pr…