EN

Strona główna Aktualności Wystawa malarstwa Małgorzaty Widomskiej - Harmonijne przejście

Wystawa malarstwa Małgorzaty Widomskiej - Harmonijne przejście

18-04-2019

KOLEGIUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ AKADEMII PEDAGOGIKI SPECJALNEJ IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ zaprasza na wystawę malarstwa Małgorzaty Widomskiej Harmonijne przejście, Galeria APS, przy ul. Szczęśliwickiej 40 w Warszawie.
(wystawa czynna: 6.04.- 12.05.2019)

Małgorzata Widomska

Harmonijne przejście

“Harmonijne przejście" to tytuł wystawy malarstwa Małgorzaty Widomskiej prezentowanej w galerii APS. Autorka tłumaczy go w następujący sposób: tytuł można rozumieć w kategoriach czysto plastycznych, np. kiedy szukamy barwy będącej mostem między dwoma kontrastującymi kolorami... Ale „przejście" odnosi się też do intensywnego przeżycia, które przepracowuję i porządkuję w obszarze estetyki.

Artystka pracuje twórczo w oparciu o przekonanie, że obraz malarski jest polem pracy nad sensem doświadczenia źródłowego, a estetyka jest narzędziem weryfikującym o znaczeniu porównywalnym do roli logiki. Geometryczność jej obrazów odnosi się do upraszczającego i idealizującego drążenia pamięci. Na marginesie tych realizacji ujawnia się psychoanalityczne znaczenie pomyłki jako mimowolnej aktualizacji zepchniętych treści.

Małgorzata Widomska (ur. 1978) malarka, artystka wizualna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W roku 2013 otrzymała tytuł doktora na ASP w Krakowie. Współpracowała z Instytutem Edukacji Artystycznej w Warszawie, gdzie prowadziła pracownię rysunku. Uczy przedmiotów artystycznych w L.O im. Stefana Batorego i L.O im. Jana Sobieskiego wykorzystując terapeutyczny potencjał sztuki w autorskim programie pracy z młodzieżą.

Wybrane wystawy indywidualne lub wspólne projekty z bratem Michałem Bugalskim: 2017 – „Jaskinia”, Lokal_30, Warszawa; Art-OSF-P, BUW, Warszawa; 2016 – „Pathosformeln”, Galeria Piekary, Poznań;  2014 – „Miejsce”, Galeria Żak, Gdańsk; „Estetyka Pamięci”, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, Sochaczew; 2013 - „Pozór mojej obecności”, Galeria Floriańska 22, Kraków; 2012 - „Ustało wszystko”, Galeria Piętro Wyżej, CKK, Katowice; 2009 - „Moja mama znika”, Galeria Lamelli, Kraków.
Udział w wystawach zbiorowych: 2014 – „Konkurs im. Leona Wyczółkowskiego”, Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy; 2011 - „ Dotyk”, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa; 2007 - „Ogrody”; BWA, Jelenia Góra; 2006 - „Ogrody”; BWA - Wałbrzych - Zamek Książ (II Nagroda). 

 

Aktualności

18-04-2019

II BIEG Marii Grzegorzewskiej

Zapraszamy serdecznie do udziału w drugiej edycji BIEGU Marii Grzegorzewskiej w dniu 22 maja 2019 r. (środa) o godz. 15.00 w Parku Szczęśliwickim.
17-04-2019

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy życzy Rektor wraz z całą społecznością akademicką
08-04-2019

APS na kozetce

Jak to jest być obywatelem/-obywatelem APS? Często mówimy o problemach w komunikacji pomiędzy różnymi jednostkami APS, może czas zmian jest okazją, aby o tym porozmawiać? O tym co nam przeszkadza, co…