EN

Strona główna Aktualności Wizyta studentów z Niemiec

Wizyta studentów z Niemiec

10-12-2019

W dniach 20-26.10.2019 r. Akademię Pedagogiki Specjalnej odwiedziło 12 studentów pracy socjalnej z Hochschule für angewandte Wissenschaft und Kunst Hildesheim w Holzminden w Niemczech. Przyjechali oni wraz z dwoma opiekunami-pracownikami naukowymi na zaproszenie Zakładu Psychopedagogiki Resocjalizacyjnej APS w ramach kontynuacji współpracy międzynarodowej.

Wizyta gości ukierunkowana była na zapoznanie ich ze specyfiką kształcenia studentów oraz pracy pedagoga w Polsce, a także wymianę doświadczeń edukacyjnych i naukowych.

Przez cały tydzień niemieccy Goście wraz z polskimi studentami III roku profilaktyki społecznej i resocjalizacji uczestniczyli w przedpołudniowych zajęciach w Uczelni, a po południu odbywali hospitacje w placówkach resocjalizacyjnych i poprawczych (m.in. młodzieżowym ośrodku wychowawczym, zakładzie poprawczym), a także zwiedzali Warszawę. Grupa udała się także do zakładu karnego w Grudziądzu oraz odwiedziła Toruń.

więcej ...

 

 

Aktualności

10-12-2019

Rusza DALDIS (Erasmus+)

W dniach 21-22 listopada gościliśmy przedstawicieli uczelni, szkół i biznesu z branży Edu IT z Irlandii, Belgii, Danii, Grecji i Turcji. Było to pierwsze spotkanie inicjujące pracę w ramach grantu Dig…
21-11-2019

Seminarium - Ochrona praw dziecka w Polsce

Zakład Nauk o Rodzinie i Prawa Rodzinnego w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Pracy Socjalnej APS zaprasza na seminarium w dniu 12. grudnia 2019 r. o godz. 10.00 w sali Senatu APS.
02-12-2019

OSPAR

XXIV Ogólnopolska Scena Prezentacji Artystycznych Realizacji odbywa się tradycyjnie w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W tym roku - 4 grudnia