Szanowni Państwo!
Koło Psychologii Klinicznej i Psychoterapii APSI serdecznie zaprasza do udziału w VI edycji Konferencji „Człowiek w środowisku. Zasoby i twórczość w procesie zdrowienia osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego”.
Termin: 12 maja 2017 r.
Miejsce: Warszawa, Akademia Pedagogiki Specjalnej, ul. Szczęśliwicka 40, aula B

Na tegorocznej konferencji skoncentrujemy się na zasobach, a zwłaszcza twórczości osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. W czasie sesji zostaną omówione zasoby ważne w procesie zdrowienia, takie jak optymistyczne nastawienie do życia, poczucie koherencji, poczucie własnej skuteczności, sprężystość psychiczna, radzenie sobie ze stresem, adekwatna samoocena i samoakceptacja oraz wsparcie społeczne.

Chcemy szczególnie skupić się na szeroko pojętej twórczości osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Malarstwo, rysunek, rzeźba, poezja i teatr pozwalają na wyrażenie siebie, swoich potrzeb i emocji, co także wspiera proces zdrowienia.

Tak, jak w poprzednich edycjach, obok profesjonalistów wystąpią osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Wstępny plan ramowy konferencji:
9.00 - 10.00 - rejestracja uczestników
10.00 - 10.10 - otwarcie konferencji
10.10 - 12.30 - wykłady plenarne
12.30 - 12.50 - przerwa
12.50 - 14.50 - sesje i warsztaty
14.50 - 15.10 - przerwa
15.10 - 16.00 - panel dyskusyjny
16.00 - zakończenie konferencji

Rada Naukowa:
prof. dr hab. Czesław Czabała
dr hab., prof. APS Paweł Bronowski
dr hab., prof. APS Maryla Sawicka
dr Sylwia Kluczyńska
dr Beata Hintze

Osoby chętne do wzięcia udziału w konferencji prosimy o wysłanie wiadomości na adres e-mail apsi.kpkip@gmail.com w treści wpisując swoje imię i nazwisko oraz jednostkę macierzystą/instytucję.

Zgłoszenia czynne - wystąpienia na sesjach i propozycje warsztatów – wraz z abstraktem (150 słów), przyjmowane będą do 20.04, natomiast zgłoszenia bierne do 30.04.

Więcej informacji: www.facebook.com/KonferencjaCzlowiekwSrodowisku