EN

Strona główna Aktualności Seminarium "Edukacyjne problemy współczesności"

Seminarium "Edukacyjne problemy współczesności"

30-03-2020

Od 2013 roku w naszej Akademii prowadzone jest seminarium "Edukacyjne problemy współczesności". Seminarium prowadzi Profesor Mirosław J. Szymański. 

Początkowo seminarium grupowało doktorów i doktorantki z różnych uczelni z całego kraju zainteresowanych przygotowaniem habilitacji. Obecnie w związku z tym, że kilkunastu uczestników seminarium uzyskało już stopień doktora habilitowanego, także i oni są obecni na spotkaniach. W seminarium biorą też udział niektórzy profesorowie tytularni zainteresowani podejmowanymi tematami. Przebieg spotkań przedstawia się w następujący sposób: podczas seminarium uczestnik lub uczestniczka przedstawia koncepcję swoich studiów i badań lub uzyskiwane wyniki, po czym następuje dyskusja, w której nie brak konstruktywnej krytyki.

Kilkakrotnie osoby najaktywniej działające zespole organizowały ogólnopolskie konferencje naukowe. Najbliższa - pod tytułem "Szkoła i nauczyciel w obliczu zmian społecznych i edukacyjnych" - odbędzie się 11-12 maja 2020 roku w Łagowie. Więcej informacji w nowym roku na stronie Akademii. 

 

 

Więcej zdjęć w galerii fotografii APS >

 

Aktualności

30-03-2020

O odwołanie egzaminowania zewnętrznego uczniów w zw. z pandemią COVID-19 apeluje KNP PAN

Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk apeluje do Prezydenta RP oraz do do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie egzaminowania zewnętrznego uczniów w sytuacji podporządkowanej nieprzewidywaln…
30-03-2020

Praktyki studenckie

Prosimy o zapoznanie się z dodatkowymi informacjami o praktykach studenckich
27-03-2020

VII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy dla Młodzieży z niepełnosprawnością

Z przykrością informujemy, że w związku z epidemią koronawirusa, zaplanowana na 5 czerwca 2020 roku VII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy dla Młodzieży z niepełnosprawnością została odwołana.