SALON JĘZYKOWY - LANGUAGE LOUNGE

22-02-2021

Szanowni Państwo,

W najbliższym czasie planujemy uruchomienie Salonu Językowego (Language Lounge) w ramach którego będzie możliwość konwersowania w języku angielskim. Spotkania będą dostępne dla wszystkich pracowników Akademii niezależnie od zajmowanego stanowiska i roli w organizacji.
Planowaliśmy spotkania in vivo wraz ze zdrowymi przekąskami, niemniej sytuacja pandemiczna skłania nas do skromnego początku i skierowania pierwszych działań do świata wirtualnego w aplikacji Microsoft Teams.

Mamy nadzieję, że nie będzie to przeszkodą dla osób zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności językowych, spragnionych możliwości praktykowania i poszerzania zasobu słownictwa w języku angielskim.

Dla wielu osób brak możliwości konwersacji w języku obcym, powoduje regres w umiejętnościach językowych albo blokadę mentalnościową w sytuacjach społecznych interakcji.
Mamy nadzieję, że salon językowy pomoże nam się ośmielić i pożegnać z blokadami w mówieniu.
Docelowo planujemy swobodne konwersacje z zaproszonymi native speakerami i ze sobą nawzajem, niemniej kilka pierwszych spotkań z uwagi na ich specyfikę (łączenie przez internet) będzie rozpoczynać się prezentacją na określony temat z możliwością zadawania pytań oraz dyskusją.

Pierwsze trzy spotkania dotyczyć będą tematyki:

 • "Social Innovation" w rozumieniu grantów Horyzont Europa - po prezentacji nastąpi warsztat kreatywnego myślenia (8.03.2021 godzina 13.30-15.00)
   
  &
 • "Human Factors" w lotnictwie i skutecznym zarządzaniu organizacją - po prezentacji nastąpi dyskusja o organizacji uczącej się. (Data jest w tej chwili negocjowana z native speakerem być może uda się zorganizować spotkanie jeszcze w lutym)
   
  &
 • "Self presentation" - ćwiczenie przedstawiania siebie w sytuacjach zawodowych (koniec marca).

 

Kolejność może ulec zmianie. Link do wydarzenia zostanie rozesłany na dzień przed spotkaniem.
 
Bardzo liczę na Państwa obecność i wsparcie tego przedsięwzięcia aktywnym uczestnictwem w kolejnych edycjach.
Anna Odrowąż-Coates
Organizatorka Salonu Językowego