Strona główna Aktualności Profesor Ewa Łętowska na Radzie Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych APS

Profesor Ewa Łętowska na Radzie Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych APS

18-07-2018

Profesor Ewa Łętowska omówiła trójpodział władzy, jako sposób organizacji państwa, który zabezpiecza prawa narodu jako całości - nie tylko większości, ale również mniejszości, które są jego częścią. Argumentowała, że władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza powinny być od siebie oddzielone i poddawane niezależnej kontroli, aby decyzje podejmowane przez większość nie naruszały zagwarantowanych konstytucyjnie praw mniejszości. Z punktu widzenia prawnika mówiła o szczególnej roli Trybunału Konstytucyjnego oraz niezawisłych sądów, stanowiących część mechanizmu kontroli praworządności w państwie. Przedstawiała również zagrożenia dla trwania demokracji liberalnej, związane z ograniczaniem lub paraliżowaniem funkcjonowania władzy sądowniczej. W trakcie swojego wystąpienia Profesor Łętowska przestawiała przykłady sytuacji, w których zmiany w obecnie stanowionym prawie w sposób niekorzystny dotykają zwykłych obywateli.

28-06-2018

Rekrutacja na studia doktoranckie WNP i WSNS

Nabór na studia DOKTORANCKIE na rok akademicki 2018/2019 WYDZIAŁ NAUK PEDAGOGICZNYCH, kierunek: PEDAGOGIKA oraz WYDZIAŁ STOSOWANYCH NAUK SPOŁECZNYCH, kierunek: INTERDYSCYPLINARNE STUDIA DOKTORANCKIE W…
03-07-2018

2. edycja Konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej

2. edycja Konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej współorganizowanego przez APS. Termin składania prac na konkurs został wyznaczony na dzień 21 września 2018 roku.
18-07-2018

Kongres Rozwoju Systemu Edukacji

Wyjątkowe wydarzenie edukacyjne! Kongres Rozwoju Systemu Edukacji już 10 września 2018 r. na Stadionie PGE Narodowym.