EN

Strona główna Aktualności Logopedia warszawska

Logopedia warszawska

11-07-2019

Zapraszamy Władze naszej Uczelni, Nauczycieli Akademickich, Pracowników i Studentów - szczególnie logopedii - do zapoznania się z naszym artykułem, który dotyczy historii logopedii warszawskiej. Współtworzyły ją przede wszystkim dwie Uczelnie: Uniwersytet Warszawski i Akademia Pedagogiki Specjalnej.

Artykuł ten autorstwa Józefa Porayskiego-Pomsty i Danuty Emiluty-Rozya został opublikowany w "Studiach Pragmalingwistycznych", 2018, t. 10, s. 55-84.

Autorzy artykułu

więcej ...

Prof. dr hab. Józef Porayski-Pomsta – emerytowany profesor Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Języka, redaktor naczelny „Studiów Pragmalingwistycznych”, współtwórca kierunku studiów logopedia ogólna i kliniczna w Uniwersytecie Warszawskim i Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, współzałożyciel Instytutu Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel akademicki i badacz mowy dziecka (m.in. 2015: O rozwoju mowy dziecka. Dwa studia).
Dr Danuta Emiluta-Rozya – logopeda z 40-letnim stażem, łączący teorię z praktyką, co uwidacznia w swoich publikacjach; współtwórczyni studiów w zakresie logopedii i nauczyciel akademicki w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Zainteresowania naukowe to: metodologia badań logopedycznych oraz diagnoza różnicowa form zaburzonego i opóźnionego rozwoju mowy. Jest współautorką (z Haliną Mierzejewską) Zestawienia form zaburzeń mowy (1997, 2008) oraz wielu innych publikacji, z których najważniejsze to: Całościowe badanie logopedyczne (2013).

 

Aktualności

11-07-2019

Logopedia warszawska

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który dotyczy historii logopedii warszawskiej autorstwa Józefa Porayskiego-Pomsty i Danuty Emiluty-Rozya
27-06-2019

Dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria"

Dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk z okazji 60-lecia ,,Tygodnia Polskiego", została uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria".
08-07-2019

UWAGA II TURA REKRUTACJI

Zakończenie rekrutacji na studia już niebawem.