Jestem moja

16-04-2021

Dr Monika Masłoń i nasza absolwentka - Martyna Zaradkiewicz razem z innymi członkiniami Kolektywu Chmura prezentują prace w Galerii Tymczasem, komiks i ilustracja Centrum Kultury Zamek.

"Jestem moja" to przesłanie wystawy ośmiu artystek z Kolektywu Chmura, wśród których jest nasza wykładowczyni dr Monika Masłoń z Instytutu Edukacji Artystycznej oraz absolwentka Akademii - Martyna Zaradkiewicz. Wystawa została zorganizowana w Galerii Tymczasem, komiks i ilustracja w Centrum Kultury Zamek, a panie Lena Czerniawska, Anna Gałuszka, Magdalena Kościańska, Monika Masłoń, Katarzyna Roman, Zuzanna Tokarska, Alicja Zaradkiewicz, Martyna Zaradkiewicz poprzez prezentowane prace akcentują wartość, jaką jest solidarność kobiet oraz wolność wyborów dokonywanych przez kobiety.

Dr Monika Masłoń prezentuje na wystawie dwie instalacje: "Nina" oraz "Wind of change". Pierwsza praca to nieskrępowane i pełne energii wykonanie piosenki "Dzik jest dziki" przez Ninę - dziewczynkę, która najbardziej lubi kolor niebieski. O drugiej pracy autorka mówi:


- Chciałam się dowiedzieć, czego pragną i potrzebują kobiety. Odpowiedzi, które zebrałam ukryłam pod kolorowymi karteczkami. Można je obejrzeć, używając strumienia powietrza z przygotowanej suszarki do włosów. Są też puste miejsca, które czekają na wpisy. Zachęcam do poznania pragnień i potrzeb innych i do dzielenia się własnymi.

Więcej o wrocławskiej wystawie i wydarzeniach jej towarzyszących dowiemy się na stronie Galerii Tymczasem, komiks i ilustracja - link do informacji o wystawie >>

 

Instalacja dr Masłoń przedstawiająca ekran ze zdjeciem dziewczynki oraz słuchwaki do odsłuchu piosenki

Zdjęcie instalacji dr Masłoń pt. Wind od change. Ściana z naklejonymi karteczkami i przypiętą suszarką

Ściana na wystawie z dużym napisem Jestem moja

Udostępnij:

Wydrukuj