EN

Strona główna Aktualności Dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria"

Dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria"

11-07-2019

Pani dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk, pracownik Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, z okazji 60-lecia ,,Tygodnia Polskiego", została uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria"". Uroczystość odbyła się w Ambasadzie RP w Londynie, w dniu 7 czerwca 2019 - przy okazji obchodów 60-lecia "Tygodnia Polskiego", którym patronowali m.in.: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Ambasador RP w Wielkiej Brytanii prof. Arkady Rzegocki, senator Anna Maria Anders.

Autorka i prof. Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie, Ewa Lewandowska-Tarasiuk od wielu lat prowadzi w ,,Dzienniku Polskim" dzisiaj "Tygodniu Polskim" kolumnę: SŁOWA... OBRAZY… DŹWIĘKI. Przybliża w niej polskość w kulturowym jej wymiarze, prowokuje do dialogu z nią zachęca do refleksji w różnorakich jej kontekstach: lokalnych i globalnych. Nowe oblicze polskości poza granicami Kraju pobrzmiewa silnie z jej esejów i felietonów drukowanych w ,,Tygodniu Polskim" i akademickich wykładów na PUNO.

więcej ...

Aktualności

11-07-2019

Logopedia warszawska

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który dotyczy historii logopedii warszawskiej autorstwa Józefa Porayskiego-Pomsty i Danuty Emiluty-Rozya
27-06-2019

Dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria"

Dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk z okazji 60-lecia ,,Tygodnia Polskiego", została uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria".
08-07-2019

UWAGA II TURA REKRUTACJI

Zakończenie rekrutacji na studia już niebawem.