Strona główna Aktualności Dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria"

Dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria"

20-02-2020

Pani dr Ewa Lewandowska-Tarasiuk, pracownik Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, z okazji 60-lecia ,,Tygodnia Polskiego", została uhonorowana prestiżowym medalem ,,Pro Patria"". Uroczystość odbyła się w Ambasadzie RP w Londynie, w dniu 7 czerwca 2019 - przy okazji obchodów 60-lecia "Tygodnia Polskiego", którym patronowali m.in.: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Ambasador RP w Wielkiej Brytanii prof. Arkady Rzegocki, senator Anna Maria Anders.

Autorka i prof. Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie, Ewa Lewandowska-Tarasiuk od wielu lat prowadzi w ,,Dzienniku Polskim" dzisiaj "Tygodniu Polskim" kolumnę: SŁOWA... OBRAZY… DŹWIĘKI. Przybliża w niej polskość w kulturowym jej wymiarze, prowokuje do dialogu z nią zachęca do refleksji w różnorakich jej kontekstach: lokalnych i globalnych. Nowe oblicze polskości poza granicami Kraju pobrzmiewa silnie z jej esejów i felietonów drukowanych w ,,Tygodniu Polskim" i akademickich wykładów na PUNO.

20-02-2020

Medal za zasługi dla rozwoju pedagogiki współczesnej dla prof. dr. hab. Stefana M. Kwiatkowskiego

Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza uhonorował prof. dr hab. Stefana M. Kwiatkowskiego medalem za zasługi dla rozwoju pedagogiki współczesnej.
10-02-2020

Prowincjonalne i nieprowincjonalne praktyki kulturalne. Po 10 latach spędzonych w terenie

Szkoła Doktorska APS zaprasza na na wykład otwarty prof. dr. hab. Tomasza Szlendaka z UMK.
18-02-2020

Instytut Pedagogiki zaprasza do „Ogrodu dydaktyki”

Tym razem przedmiotem wspólnej refleksji będzie proces dydaktyczny i możliwości podnoszenia jego jakości. Instytut zaprasza 25 lutego br. od godz. 13:30 do Sali Senatu.