Strona główna Aktualności Bezpieczeństwo w stolicy - socjologia APS pracuje dla Miasta Warszawa

Bezpieczeństwo w stolicy - socjologia APS pracuje dla Miasta Warszawa

04-08-2020

W Wyborczej.pl pod koniec czerwca br. opublikowane zostały wyniki badań dr. Piotra Toczyskiego z Instytutu Filozofii i Socjologii APS na temat przestępczości w poszczególnych dzielnicach Warszawy. Prasowy dialog o bezpieczeństwie w stolicy to jeden z wielu przykładów zaangażowania socjologów z APS w analizy i wdrożenia na rzecz jakości życia w Warszawie przyszłości.

Zestawienie na temat stołecznej przestępczości przygotowane przez dr. Piotra Toczyskiego z Instytutu Filozofii i Socjologii APS zostało opublikowane 26 czerwca br. w Tygodniku Warszawa - magazynie Gazety Wyborczej adresowanym do mieszkańców Warszawy.

WNIKLIWIEJ NIŻ W STATYSTYKACH STOŁECZNEJ POLICJI

Dane policji i serwisu OtoDom zostały zestawione z trzyletnim wskaźnikiem wydarzeń odnotowanych w dzielnicach Warszawy. Połączone dane z pięciu kategorii są zestawione z liczbą mieszkańców, co pozwala opisać bezpieczeństwo Warszawiaków wnikliwiej niż w statystykach stołecznej policji i wskazaniach użytkowników internetowej platformy OtoDom.

ODCZYTUJEMY POTRZEBY MIESZKAŃCÓW WARSZAWY

Prasowy dialog o bezpieczeństwie w dzielnicach jest kolejnym elementem zaangażowania socjologów z APS w analizy i wdrożenia służące wysokiej jakości życia w Warszawie przyszłości. Studenci socjologii komunikacji i mediów w naszej Akademii stale uczą się odczytywania potrzeb mieszkańców miasta. W ramach zajęć z dr. Toczyskim dołączyli do Programu Edukacji Samorządowej Studentów M. St. Warszawy, gdzie analizowali wymiary marki Warszawa i audytowali rozwiązania stosowane przez Miejskie Centrum Kontaktu 19115. W zajęciach ze studentami uczestniczyła Anna Ruszczyńska odpowiedzialna w wydziale marketingu Miasta za markę Warszawa oraz Małgorzata Bukowska-Siegel kierująca całodobowym wielokanałowym centrum kontaktu Miasta z mieszkańcami.

W Instytucie Filozofii i Socjologii APS powstała również socjologiczna praca licencjacka "Smartfonowa aplikacja Warszawa 19115 jako narzędzie rozwiązywania problemów mieszkańców w ujęciu socjologicznym" (napisana pod kierunkiem dr. Piotra Toczyskiego w 2018 roku), którą Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy zaprosiło i włączyło do zasobu Naukowa Warszawa. Mogą z niej korzystać wszystkie zainteresowane Warszawą osoby.

30-07-2020

Ze smutkiem i żalem żegnamy wieloletniego pracownika Akademii Profesora Andrzeja Tadeusza Góralskiego

Ostatnie pożegnalnie Profesora Andrzeja Tadeusza Góralskiego odbędzie się 10 sierpnia 2020 roku o godzinie 11.00 na Cmentarzu Katedralnym w Łomży.
04-08-2020
30-07-2020

XXVI Krajowa Konferencja Diagnostyki Edukacyjnej

W związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii COVID-19 Konferencja odbędzie się 19 i 20 listopada 2020 r. i zostanie przeprowadzona online. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 października br.